KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534428
nr 1453 4428
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 16x43, yttermått inklusive ram: 26x53 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:07:48
3/3 12:18:15
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius